בואו נכיר את המשפחות שמתגוררות ביישוב אביתר
''

היום חגגנו בכניסה לישוב אביתר בר מצווה מיוחדת לבנם של משפחת חיים, מובילי הקמת הישוב. שמשון ותחיה חיים החליטו כי לרגל הגעת בנם דביר לגיל מצוות, הם יחגגו עם משפחות אביתר ביום שישי תפילת מנחה למרגלות הישוב - תפילה שנערכת מדי יום שישי מזה שנתיים. בני משפחת חיים ומשפחות אביתר הגיעו היום יחד עם בנם דביר לתפילת מנחה למרגלות הישוב אביתר, שאותו הם הקימו והתגוררו בו עד לפני כשנה וחצי. שמשון ותחיה חיים ציינו כי לקראת בר המצווה שתתקיים שבוע הבא, השבוע הם החליטו להביא את בנם דביר לתפילת מנחה שנערכת מדי יום שישי מזה שנתיים למרגלות הישוב אביתר. שמשון חיים אמר: "כעת עם כינונה של הממשלה החדשה, ברור כי יש להכנס לגור באביתר יחד עם עוד עשרות משפחות שבאות ליישב את ארץ ישראל".נחלה בפייסבוק.

We celebrated the Bar MItzvah of the Chaim family at the entrance of Evyatar.

חוגגים בר מצווה באביתר

משפחת חיים ערכה ברית מילה לילד העשירי בכניסה ליישוב אביתר בשומרון. וייקרא שמו: משה צבי. מקור: ערוץ 7. מרגש! משפחת חיים מאביתר ערכו ברית לילדם העשירי בכניסה ליישוב וקראו עם כל המשתתפים בשמחה - לממשלה החדשה, לעמוד בהתחייבויות ולחזור מיידית לאביתר. הקשיבו לאם הילד לאחר הברית:

We welcome the newborn Moshe Tzvi from the Chaim Family at their Brit Milah at the entrance of Evyetar. Source: Arutz Sheva

ברית בכניסה ברית בכניסה ברית בכניסה ברית בכניסה ברית בכניסה ברית בכניסה

מרגש ביותר - משפחת גואטה חנכה את בית המדרש ע"ש יהודה הי"ד בישוב אביתר. *אלישע, אביו של יהודה: "שרי הממשלה, אשרו את הישוב אביתר"!* היום, לראשונה מאז הרצח המזעזע של תלמיד ישיבת איתמר יהודה גואטה הי"ד בצומת תפוח, הגיעו הוריו ובני משפחתו לביקור באזור. ההורים הגיבורים שהגיעו למקום הרצח בטרמפיאדה בצומת תפוח שמעו סקירה על הפיגוע ממח"ט שומרון אל"מ רועי צוייג, ומשם המשכנו לישוב החדש אביתר. הישוב, שהוקם בליל הפיגוע מונה היום 47 משפחות (!), רובן בבתי קבע שנבנו במקום, עם גן שעשועים וגן ילדים. בית מדרש ענק הוקם בישוב - לזכרו. עין לא נשארה יבשה בזמן שאלישע גואטה קבע את המזוזה בבית המדרש על שם בנו יהודה הי"ד. מיד לאחר קביעת המזוזה קרא אלישע גואטה לשר הביטחון ולממשלת ישראל כולה לאשר את הישוב החדש שכאמור מונה כבר קרוב ל-50 משפחות. אנשים כמו בני משפחת גואטה הם נקודת האור של עם ישראל, יהודים נחושים שאבדו את היקר מכל ומביטים קדימה - להמשך תקומת עם ישראל בארצו ובדגש על השומרון. וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי. (יחזקאל טז)

לקבוע מזוזה

פתחנו את הבוקר עם ליאור זברג האלוף. כל יום עוד ועוד משפחות מגיעות לסיורים, לשמוע על המקום ולהצטרף לאביתר. בואו גם אתם 🙂

עוד משפחות
גרעין התיישבות אביתר_בבית
זה היה חולם עושים קמפינג בית באביתר